top of page

Як побудувати прозорий ІТ для бізнесу?Будь-який власник бізнесу – це прагматична людина, яка хоче отримати відповіді на питання "прямо тут і зараз". Які продажі були вчора для кожної з категорій? Який приріст, порівняно з попереднім місяцем? Яка собівартість продукції за цей місяць?


ІТ тут не відрізняється від інших функцій і повинен також працювати з параметрами, що включають KPI (ключові показники ефективності), та іншими метриками, наприклад: доступність ІТ-послуг, час відновлення у разі відмови, кількість інцидентів, що вирішуються вчасно, і так далі...


Іншими показниками можуть бути: вартість власності ІТ (TCO), відношення кількості ІТ-працівників до кількості працівників в компанії, собівартість кожної ІТ-послуги та інше. Оскільки ці параметри безпосередньо впливають на вартість ведення бізнесу.


Одним із важливих елементів прозорості є закупівлі. Ні для кого не секрет, що ця сфера є однією з найбільш корумпованих, і побудова прозорих правил з виробниками, інтеграторами та принципи прийняття рішень (тендерні комітети, фінансові умови) є важливою частиною будь-якої роботи директора ІТ. Наприклад, якщо акціонер має декілька підприємств, то необхідно забезпечити паритет ціни одного і того ж товару в різних підприємствах, інакше ситуація буде дивною, коли той самий власник отримує різну ціну за той самий товар чи послугу у своїх різних компаніях.


Прозорість ІТ для бізнесу є необхідним елементом ефективного управління, оскільки неможливо керувати тим, що не можна виміряти. Такий підхід є зрілим і дозволяє ІТ брати участь у досягненні бізнес-цілей компанії та створювати додаткову цінність.

8 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page