top of page

Топ-5 секретів про аудитЗазвичай слово “аудит” викликає не дуже позитивні асоціації. Адже, люди вважають, що після аудиту когось чекає догана, штрафи або навіть звільнення.


Це не так.


Аудит це “фотографія” стану речей в бізнесі або функції на момент його проведення.


Наприклад, загальний ІТ аудит, має цілі виявити справжній стан IT на підприємстві, існуючі ризики щодо таких напрямків IT, як: зв'язок з бізнесом, процеси, інфраструктура, додатки та багато іншого.


Відповідальність за виявлені недоліки не варто перекладати на існуючу ІТ структуру. ІТ ландшафт та взаємодію ІТ з бізнесом могли формуватися протягом багатьох років.


Попри відомі та очевидні результати ІТ аудиту, існують секрети, які мають неабияке значення для подальшого росту зрілості Компанії.


1.Результат з’являється вже в процесі аудиту


Зазвичай в компаніях функція ІТ сприймається, як “обслуговуюча” одиниця в структурі бізнесу. В процесі проведення аудиту необхідно залучати до опитування весь ТОП-менеджмент. Вже після перших інтерв’ю основні бізнес-підрозділи починають по-іншому дивитись на ІТ та ІТ починає спілкуватися з бізнесом на його мові.


2.Аудит показує сильні сторони Компанії


У аудиторських звітах мають бути присутні не тільки описи слабких сторін. IT аудитори завжди акцентують увагу на точках росту, які були виявлені та не були очевидними в роботі до моменту проведення аудиту. Ці точки дозволяють замовнику без виконання додаткових заходів (інвестування, залучення додаткових ресурсів) покращувати ефективність компанії.


3.Хто ваші “друзі”


Наслідком будь-якого IT аудиту є вдосконалення існуючої системи, очищення від застарілих принципів та впровадження нових технологій і, як результат, прозорість та вимірюваність системи управління IT.


Як це не сумно, але дуже часто в компаніях присутні люди для яких подібні зміни не є бажаними, але й існують люди, які спроможні реалізувати зміни.


Зовнішній аудит – це, перш за все, неупередженість. Цілісний підхід до проведення аудиту дозволяє виявити ресурси для подальшого розвитку.


4.Запорука якості у супроводженні


Після завершення аудиту, Компанія отримує звіт з дорожньою картою та рекомендованим переліком дій. Не секрет, що операційна робота займає значний час ІТ Директора, на постійній основі з’являються “термінові” задачі, а також виникають інші непередбачувані інциденти, що заважають рівномірно рухатись згідно плану заходів по результатам аудиту.


Ефективну реалізацію дорожньої карти можливо контролювати незалежним органом або через внутрішній комітет, в задачі яких входить супровід та контроль виконання по результатам аудиту.


5.ІТ Аудит – це майбутні зміни до кращого


Складно зараз уявити компанію, де бізнес-процеси виконуються без використання інформаційних технології. ІТ аудит – це, як комплексне медичне обстеження, в результаті якого ваш бізнес-організм може почати функціонувати більш ефективно та продуктивно. Але перш ніж почати, потрібно на 100% бути впевненими, що ваш бізнес готовий до змін та прийняття важливих рішень.

14 переглядів0 коментарів

コメント


bottom of page