top of page

Розумна оптимізація - перемагає розум чи інстинкти?У кризовий час найбільш актуальним для бізнесу є питання виживання в сформованих реаліях. Термін «оптимізація» все частіше можна почути в середовищі бізнес-спільноти. Але що вкладають в це поняття? Які дії зроблені? Цілком очікувано, що у компаній завдання на короткострокову перспективу - залишитися на плаву, максимально знизити витрати, зберегти ключові компетенції. Поговоримо про оптимізацію в ІТ. Елемент раптовості зіграв з найбільш вразливими компаніями злий жарт. Рішення необхідно було приймати швидко, часу на прийняття зважених рішень виявилося не так багато. Про плани BCP (План безперервності бізнесу) знали, але не мали. Підходи до оптимізації у багатьох бізнесів виявились кардинально полярними:

  • максимально знизити фінансове навантаження за рахунок персоналу

  • зберегти на час кризи всіх співробітників і максимально всі ІТ сервіси

Зниження витрат за рахунок перегляду ІТ сервісів, застосування нових інструментів, переговорів з постачальниками, перегляд необхідних компетенцій і мотивації на час карантину почалося вже "після". Перший підхід привів до "успіху" відразу: Витрати знижені, бізнес на час залишився на плаву. Але що на виході з іншого боку?

  • Ризик зупинки і неможливості супроводу сервісів без технічних Власників.

  • Маса кваліфікованих фахівців на ринку, готових знизити на час свої фінансові очікування – кадровий Клондайк для конкурентів!

  • Маса скривджених кваліфікованих фахівців... Тут все залежить тепер тільки від балансу між кваліфікацією, рівнем образи і ступенем порядності колишнього співробітника.

  • Репутаційний крок назад компанії як роботодавця...

Другий підхід є більш екологічним для персоналу. Але чи ефективний він?

  • Чи потрібні дійсно всі ІТ сервіси в умовах обмеженої діяльності?

  • Чи використовуються за призначенням всі ІТ фахівці з їх компетенціями?

Очевидно, що ситуація, що склалася у світі дійсно покаже компаніям реально існуючий баласт і зайвий жир, без якого дихати легше. Розумна оптимізація – відправна точка для компаній в умовах абсолютно іншої реальності, в якій всім нам доведеться жити. Тому пошук збалансованого і розумного підходу – завдання номер один для бізнесу, якому після кризи і далі бажається підкорювати ринки. Де шукати допомогу? Ми, CIOneer, - команда незалежних ІТ експертів, що мають багаторічний досвід роботи, також в кризових умовах. За тиждень антикризового аудиту ми допоможемо вам розробити дорожню карту і сформувати нову ІТ структуру, що дозволяє компанії зберегти компетенції, знизити витрати і застосувати нові безконтактні технології на час зниження активності. А також подальше масштабування ІТ в галузі розвитку та виконання нових проектів. IT. Experience. Result.

3 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page