top of page

8 помилок у проєктах бізнес-аналітики, які завдадуть шкоди вашому бізнесуПрацюючи у напрямку бізнес-аналітики, ми виділили 8 основних помилок, які роблять клієнти. Ці помилки можна розділити на 3 домени: технології, дані та люди. Отже…


Помилка 1: Чим більше даних, тим краще


Необхідно сфокусувати увагу на критично важливі дані, які справді потрібні для прийняття рішень. Мінімізувати застарілі та зайві дані, вигоди від яких вам зараз не зрозуміти. Вирішенням проблем надмірності даних та з розставленням пріоритетів допоможе впоратися досвідчений CDO (директор по роботі з даними), який розуміє, які дані потрібні різним замовникам всередині компанії, як їх отримувати, керувати, забезпечувати їх надійність та достовірність протягом усього життєвого циклу.


Помилка 2. Майстер дані


Якщо в джерелах (ERP, CRM, ECM) є помилки у майстер даних чи процес управління майстер даними перебуває на низькому рівні зрілості, то жодна аналітична система вам не допоможе. Звичайно, в першу чергу необхідно звернути увагу на чистоту майстер даних, адже саме вони є основою будь-якої звітності.


Помилка 3. Безпека даних важливіша за доступність


Важливо вчитися знаходити баланс між безпекою даних та їх доступністю. Ефективне рішення – створення рольової моделі доступів. Це матриця правил, в якій заздалегідь прописані всі дозволи в залежності від ролі співробітника: що може бачити аналітик, менеджер, а що доступно керівнику.

Помилка 4. Інвестувати в технології, а не в людей


Інвестуючи в технології, ви можете отримати якісні дані та розвинені інформаційні системи. Але з даними працюють люди, тому критично важлива кваліфікація людини, яка працює з даними. Найчастіше кваліфікація залишає бажати кращого. Як варіант, внутрішній портал з усім необхідним для щоденної роботи з даними: з чого почати, де знайти додаткову інформацію та записатися на навчання, до кого звернутися за порадою чи допомогою.


Помилка 5. Використовувати принцип «усім і зараз»

Догодити інтересам усіх груп користувачів одним дашбордом – неробоча ідея. Одна група неминуче витратить час на зайві дані, інша ризикує пропустити важливу інформацію. Підлаштовувати дашборди під завдання колег – складно та довго. Але результат себе виправдовує. Важливо надати велику увагу підготовці. Проведіть дослідження за допомогою короткого інтерв'ю та опитувальників, вивчіть бізнес кейс детально.

Помилка 6. Експортувати звіти у презентації


Статика повністю ліквідує всі переваги BI-інструментів. Не змінюючи звичок, компанії вивантажують BI-звітність у статичні презентації та PDF-документи. З цієї причини статика малоефективна до прийняття зважених рішень. У такому форматі не можна перевірити гіпотезу чи зрозуміти причини, що призвели до тієї чи іншої ситуації.


Помилка 7. Excel-залежність


Подолати старі звички допоможе спілкування. Продемонструйте переваги нового підходу для самих працівників. Економія часу, можливість об'єднувати дані з різних джерел та відсутність обмеження кількості рядків можуть стати ключовими причинами. Завдяки цьому з'явиться можливість оптимізувати чисельність персоналу та значно заощадити ресурси.

Помилка 8. Опублікований дашборд не означає, що робота виконана


Тримайте руку на пульсі! Ви можете відслідковувати показники залучення на сервері платформи: оцінювати кількість переглядів, активних користувачів, середній час перегляду одного дашборду. І частіше нагадуйте співробітникам про дашборди.


Звичайно, ми в CIOneer бачили набагато більше цікавих кейсів, але про них наступного разу. Впевнені, що з вашою системою бізнес-аналітики все буде добре!


67 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page