top of page

ІТ-аутсорсинг: на що варто звернути увагу перед підписанням контрактуБільшість компаній розглядають аутсорсинг ІТ-послуг та процесів, як магічний засіб вирішення всіх проблем ІТ. При цьому, багато з них ігнорують ризики які виникають коли процеси передаються на аутсорсинг.


Існує чимало прикладів невдалих проектів невеликих аутсорсингових компаній, які намагаються передавати одну-дві ІТ-послуги, та великих компаній, які намагалися передати всю ІТ-інфраструктуру на аутсорсинг. На що варто звернути увагу, приймаючи рішення та підписуючи договір на аутсорсинг ІТ-послуг?


По-перше, необхідно уточнити, що саме ви даєте на аутсорсинг, які ІТ-послуги та/або процеси ви хочете передавати, і визначити вимірювані параметри таких послуг до і після, з точки зору витрат, доступності, часу реакції, впливу на бізнес у разі його недоступності. Аутсорсинг послуг/процесів повинен приносити додатковий дохід компанії у вигляді заощаджень. Кожна дія повинна враховувати економіку питання.


По-друге, слід розуміти запропоновану якість. З цією метою можна провести тестову передачу некритичного сервісу з низьким рівнем зрілості для аутсорсингу протягом 1-2 місяців, після чого ви можете його виміряти.


По-третє, необхідно визначити рівень критичності та зрілості ІТ-послуг та/або процесів, які плануються для аутсорсингу. Ні в якому разі не передайте на аутсорсинг ключові процеси компанії.

Аутсорсинг рекомендується використовувати для не ключових процесів та послуг.


Отже, передані процеси та послуги визначені, обирана аутсорсингова компанія. Що слід врахувати перед підписанням договору?


  1. Зверніть увагу на умови розірвання договору та передачу послуги/процесу. Ця потреба може виникнути, якщо зникне економічна доцільність аутсорсингу.

  2. Чітко опишіть усі можливі та передбачувані ситуації, щодо процесу аутсорсингу. Якщо ви цього не опишете – це може коштувати вам додаткових витрат.

  3. Опишіть відповідальність аутсорсингової компанії за покриття бізнес-збитків, втрачених прибутків у разі перевищення прийнятного часу простою та відновлення.

  4. Підготуйте резервний план у випадку банкрутства аутсорсингової компанії. Все може статися.

  5. Проаналізуйте ризики та зрозумійте залежність вашого бізнесу від аутсорсингової компанії (кількість процесів, ресурси, необхідні для управління, та фактори залежності).


Найважливіше – не забувайте, що передача ІТ-сервісів на аутсорсинг, не означає передачі відповідальності на аутсорсинг. Відповідальність за ІТ-сервіс/процес залишається за вашою компанією через контроль за її наданням.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page