top of page

ІТ Директор в Оренду. Практичний кейсПосада будь-якого ТОП менеджера передбачає, перш за все, впорядкування та організацію процесів у своєму Департаменті, що безпосередньо відповідають стратегії та моделі управління в Компанії. Також, невід’ємною частиною його діяльності є ефективна робота зі своїм персоналом, підбір за розвиток кадрів.


Саме результат цих двох складових є показником ефективності роботи керівника ТОП рівня. І чим швидше показники досягнуть цільових, тим Компанія швидше набуде необхідного потенціалу рухатись у напрямку стратегічних цілей.


Але існує причина, яка заважає досягти в короткий проміжок часу необхідних для швидкого старту результатів – це велике операційне навантаження на керівника. А операційна діяльність є обов’язковою складовою робочого процесу.


«ТОП менеджер як послуга» – це, перш за все, керівник, задачами якого є швидка і оперативна трансформація підрозділу до моменту прийому на роботу постійно діючого управлінця без глибокого занурення в операційну діяльність. Мета цього процесу – підготувати грунт для передачі, вже підготовленої згідно зі стратегічними цілями, структури для подальшого управління.


В порівнянні з діяльністю постійного керівника ТОП рівня, час, необхідний орендованому CIO для трансформації, значно менший. Ще й враховуючи той факт, що компетенції керівника на етапі підготовки належним чином підрозділу для подальшого функціонування мають бути вище, ніж для подальшої операційної діяльності. Цей факт дає можливість Керівництву Компанії в довгостроковій перспективі заощадити фінансові ресурси.


Наведемо приклад, яких результатів було досягнуто на нещодавньому проекті. Керівництвом Компанії було прийнято рішення розширення стратегії розвитку. Були сформовані нові цілі і, як наслідок, нові проекти. Звичайно, одну з ключових ролей в цих проектах повинен був виконувати ІТ.


На цьому етапі було виявлено, що поточна структура ІТ мала значні недоліки, які не давали можливості реалізувати нові проекти, що плануються:


  • функцію ІТ неможливо було виміряти;

  • відсутні пріоритети задач, що призводило до хаотичного закриття «гарячих» інцидентів;

  • ландшафт інформаційних систем та інфраструктури був важко керованим та дуже надлишковим.


Як підсумок, функція ІТ, що існувала в компанії, не приносила достатньої цінності для бізнесу та вимагала трансформації.


Метою першого етапу проекту було створення Стратегії ІТ, яка б відповідала новим цілям Компанії. В рамках створення Стратегії було запропоновано реорганізацію ІТ Департаменту, впровадження сучасних методів управління ІТ та підвищення компетенцій персоналу. Одним з пунктів дорожньої карти був пошук та прийом на роботу нового CIO, під керівництвом якого, будуть реалізовуватись кроки Стратегії. Пошук ТОП менеджера в середній та великій Компанії – питання не одного місяця. А час «простою» на шляху до трансформації грає з Компаніями в конкурентному середовищі злий жарт.


Поки йшов вибір нового CIO, Керівництво Компанії вирішило не гаяти час і найняла CIO в оренду. За три місяці була узгоджена і впроваджена нова організаційна структура ІТ, підготовлений грунт для впровадження ITIL процесів в ІТ, була розроблена та узгоджена нова мотиваційна модель ІТ персоналу, сформовані нові карти компетенцій для персоналу, найняті нові люди. Поряд з цим, були узгоджені ІТ проекти на період 1-2 роки, підготовлені паспорти проектів, були розроблені ключові документи для ефективної взаємодії бізнесу на ІТ, розроблені кроки для оптимізації операційних витрат.


Як результат: новий CIO отримав в управління повністю підготовлений Департамент згідно з найкращими практиками сучасного управління ІТ у найкоротший строк.


Інвестиції нашого клієнта на початковому етапі трансформації бізнесу дали миттєвий результат і можливість здобути «швидкі перемоги» в короткостроковій перспективі.

3 перегляди0 коментарів
bottom of page