top of page

ChatGPT – прорив у майбутнє чи швидкоплинний хайп?



В одну мить ChatGPT привернув увагу всього світу. Проте, думки про штучний інтелект вже встигли розділитися. Одні у захваті від інновацій, інші ж вбачають небезпеку такого “стрибка у майбутнє”. Що ж, давайте розбиратись наскільки точним він може бути і чи можливо замінити ним роботу людини?


Весь світ кричить про штучний інтелект, але в чому цей інтелект проявляється? Візьмемо до прикладу наших “розумних асистентів”, як-от Siri та Alexa, які допомагають користувачам із різними запитаннями та завданнями. Чим це не інтелект? Що змінилось після цих винаходів? Ви помітили світову еволюцію?


Основною перевагою, наприклад того ж ChatGPT є те, що він може писати тексти, складати вірші, створювати унікальні мелодії і навіть малювати картини. Цікаво, так? І, мабуть, ви вже спробували.


Але нас не покидає сумнів доцільності заміни штучним інтелектом професій без яких неможливо уявити світ: журналісти, юристи, лікарі, поети та художники.


Що ж, правду від неправди і справді важко відрізнити, але професійний митець, музикант чи письменник дуже швидко вкаже вам на фальш. Адже, не будемо забувати, що ChatGPT бере інформацію уже зі створеного контенту та компонує це з іншим таким же створеним. Тому, на перший погляд це і здається нам чимось унікальним.


Та й навряд чи ChatGPT буде вашим ліпшим другом в спілкуванні. Робот не здатен повністю замінити живе спілкування, людям потрібна емоція. Вдома, на роботі, у спільноті. Врешті прийде час, коли ви згадаєте про тих друзів, які мають хоть якісь емоції ;)


Багато продуктів AI мають занадто багато помилок та абсурдні результати роботи, які ми спостерігаємо кожного дня в новинних стрічках.


За цим послідує наступне питання “А яка компанія готова поставити свою репутацію на карту та стати відомою своїм недоопрацьованим інструментом, але при цьому буде економія на заробітній платі працівникам?”


Давайте не забувати, що основний актив будь-якої компанії – люди.


І це ми навіть не піднімаємо тему про кібербезпеку штучного інтелекту, яку зловмисники підхватять в першу ж чергу. Нова недосконала технологія, а отже й гарний момент для спроби злому.


Тому, давайте реально дивитися на речі та не піддаватися всесвітньому хайпу. Кожен із нас має свої унікальні знання та досвід, а отже жодний штучний інтелект чи інша роботизація не зможе стати нам на заваді. Це лише черговий інструмент підвищення ефективності, ціллю якого є полегшення нашого з вами життя. Не заганяйте себе в інформаційну пастку та не давайте технологіям контролювати себе.


-----

P.S. фото згенероване за допомогою штучного інтелекту


19 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page