top of page

5 помилок СЕО при наймі СІОЗа останні кілька років спілкування і роботи з різними компаніями, великими та середніми, ми в «CIOneer» спостерігаємо, як керівники компаній та СЕО здійснюють одні і ті ж помилки при наймі СІО (ІТ директора). Проаналізувавши найбільш типові випадки, ми сформували 5 висновків, як уникнути помилок при наймі СІО та не пошкодувати при зробленому виборі.


Уявимо, що ви СЕО компанії та вам потрібен СІО. Причому, якщо не кращий з кращих, то однозначно дуже гідний кандидат, адже від нього в компанії буде залежати багато – від якості наданих ІТ послуг до трансформації бізнесу.


Тут більшість компаній підстерігає Помилка 1, яку ми називаємо синдромом «універсального військового», а саме некоректне формування очікувань.


Близько половини компаній починають шукати на позицію СІО людину, яка має добре розуміти бізнес, бути чудовим мережевим адміністратором, і при тому ж – займатись розробкою програмного забезпечення. Так не буває.


СІО – це керівник, а не технічний спеціаліст. Його/її задача вибудувати стратегічно вірну систему управління ІТ, гнучко трансформувати ІТ відповідно до потреб бізнесу, щоб ефект для бізнесу був максимальний, довгостроковий, при мінімальних ризиках та оптимальних інвестиціях. Технічні задачі повинні вирішувати технічні спеціалісти.


Помилка 2 – не там шукаємо кандидатів


Велика риба плаває глибоко. Повірте, більшість кваліфікованих СІО не викладають своє CV на загальнодоступних ресурсах по пошуку роботи. Вони працюють з кар’єрними консультантами та рекрутинговими агентствами. Саме тому, пошук першого обличчя ІТ краще довірити не колегам вашого HR підрозділу (тут давайте без образ), а професійним рекрутерам. Вони, до речі, допоможуть сформувати вимоги до позиції.


Уявимо, що вам належить зробити фінальний вибір із 2-3 кандидатів. Вітаю, ви практично на фініші, однак, вас підстерігає помилка 3, коли нікому оцінити істинну кваліфікацію кандидата. Як правило, рекрутерам та СЕО важко ОБ'ЄКТИВНО оцінити кваліфікацію кандидата на позицію СІО і тоді рішення приймається на основі оцінки soft skills. Така помилка загрожує втратою грошей, часу та упущеній вигоді. Наймайте незалежних СІО для оцінки ваших кандидатів та будьте впевненими в його/її високій кваліфікації.


У перші місяці роботи СІО, постарайтесь інвестувати свій час для максимально швидкого занурення нового топ-менеджера в контексті бізнесу та культури компанії, сформулюйте SMART цілі, та дайте свободу дій. Не здійснюйте помилку 4, коли новий СІО отримує не тільки задачі ЩО робити, але і ЯК робити.


Іншими словами – визначте ціль та критерії успішності разом, а шлях по досягненню цілей залиште на розгляд СІО. Він точно впорається.


Поки я писав текст, вирішив дати пораду. Вона називається «Перші 100 днів СІО».


Отже: відсутність конкретних бізнес-результатів (навіть невеликих) протягом цього періоду, говорить про те, що новий СІО вам скоріше всього не підходить. Не робіть помилку №5.


Бажаю всім професійного та результативного ІТ!

4 перегляди0 коментарів

コメント


bottom of page