top of page

FAQ

Хто такий ментор?

Ментор – це не тренер, не психолог та не «квиток у професійне майбутнє». Це професіонал, який вже досяг того, чого прагнете ви. Він дає професійні поради, ділиться досвідом, освітніми матеріалами, допомагає розробити план досягнення професійних цілей, ділиться зв'язками (на відміну від консультанта або бізнес-коуча), та простіше кажучи – ментор допомагає не наступати на старі граблі. В ІТ галузі найчастіше менторами виступають старші інженери, провідні архітектори, керівники підрозділів, технічні директора та співвласники бізнесів, які раніше займали роль СІО.

Чим може допомогти ментор?

Ментор – це ваш особистий Google, який дає відповіді по вашому запиту. Задача індивідуального менторства – допомогти вирішити ваше професійне питання/задачу. Якщо ви плануєте зміни в кар'єрі, починаєте нову справу чи хочете досягати більших результатів – ментор допоможе швидше отримати ефективний результат, лідерські навички та експертні рішення.

Навіщо користуватись послугами ментора?

Багато з нас намагається вирішити професійне питання/задачу самостійно, не маючи ні досвіду, ні знань в даній ситуації. До чого це призводить? Неякісно виконана задача, яка несе за собою безрезультатно витрачений час, а то і збитки для компанії. Щоб уникати таких ситуацій, необхідно звертатись до професіоналів, які вже мають досвід та можуть вас одразу направити у вірне русло.

Як обрати ментора?

  • В першу чергу обирайте ментора по вашій професійній сфері/галузі.

  • Звертайте увагу на компанію, в якій працює ментор – це показує досвід та рівень вашого ментора.

  • Поцікавтеся сертифікаціями та нагородами, які є у вашого ментора. Це є підтвердженням того, що ваш ментор визнаний професіонал не тільки на рівні компанії, в якій він працює.

Типові помилки при роботі з ментором

1. Відсутність чіткого запиту до вашого ментора

Щоб ваша консультація пройшла ефективно, вам, як і ментору, необхідно підготуватись. Перед зустріччю з ментором відправте конкретні та зрозумілі питання, на які б ви хотіли отримати відповідь/готове рішення. Результативна консультація – це чіткі домовленості.

2. Відсутність мети та конкретних цілей навчання

Якщо ви плануєте довгострокові заняття з конкретним ментором, то варто одразу обговорити з ментором, що ви хочете отримати в результаті навчання, які у вас цілі, разом з ментором побудуйте графік навчання. Це допоможе вам бачити повну картину та результат вашого навчання.

3. Безвідповідальність

Ментор – це не тренер, який дає вам домашню роботу і ви повинні перед ним відзвітувати. Якщо ніхто вас не контролює і не слідкує за вашим процесом, то не шукайте тисячі причин, чому вам не вдалось досягти певних результатів. Будьте відповідальним перед самим собою.

4. Пасивна участь на сесіях або односторонній взаємозв'язок

Не соромтеся задавати питання, навіть якщо вони вам здаються трішки безглуздими. Як то кажуть, найдурніше питання – те, яке не задане. Ваш ментор – то є ваш друг, наставник та помічник. Будьте наполегливими, чесними та відкритими, активно взаємодійте з ментором, бо ментор сам не зможе здогадатись цілі вашого візиту.

Підтримка знання після менторської допомоги

Здавалося б, менторські консультації отримані, проєкт завершений, питання вирішені... Та не забувайте, що ІТ – це та сфера, де потрібно постійно бути в курсі всіх новинок, розвиваючих технологій та інновацій. Тому, ось вам кілька порад, щоб постійно залишатися на плаву:

  • Будьте в курсі основних новин у вашій сфері, цікавтесь подіями, які можуть принести вам користь та приймайте в них участь.

  • Читайте актуальні статті та новини, адже все змінюється дуже швидко.

  • Цікавтесь досвідом та проєктами своїх колег і партнерів – корисні зв'язки ще ніколи не були зайвими.

bottom of page